Jak vypadá opravdový „fast food“? Zajeďte závodním Ferrari 458 Italia na „drive“! – video

Autor: Pavel Srp - 7. 10. 2014

Když máte hlad a máte málo času (a nebo jste prostě líní), zajet na „drive“ je poměrně běžná záležitost. Jenže většina z nás tam jezdí vlastně nromálními auty. Ale co když na „drive“ přijedete něčím neobyčejným? Třeba s důkladně upraveným Ferrari 458 Italia, ze kterého toho původního zůstalo jen velmi málo.

Jde o auto vyrobené v roce 2010 a přestavbu má na svědomí společnost Avid MotorSports. Zdaleka nejde jen o designové úpravy, základem byla funkčnost, zábava a hlavně rychlost na závodním okruhu.

Na motoru se toho mnoho nedělalo, zcela nový je pouze závodní výfuk Avid. Důraz byl kladen zejména na ovladatelnost, a tak byste původní podvozek, kola či pneumatiky na autě hledali marně. Podvozek byl vyměněn za závodní plně nastavitelný kus Avid a kola jsou značky OZ obouvající závodní slicky Pirelli. Kvůli snížení hmotnosti bylo přední sklo vyměněno za plastové z Lexanu.

Bezpečnosti bylo učiněno za dost montáží speciálního ochranného rámu, závodních sedadel Sparco Evo a šestibodových pásů OMP.

I po všech těch úpravách je však auto možné provozovat na silnici, a tak není problém zajet si v hluboké noci na jídlo do místního fast foodu. Jen není kam dát kelímek, ale s tím se vlastně setkáme i v těch „normálních“ autech