Jaguar F-TYPE a Range Rover Sport získaly prestižní designovou cenu Autonis

Autor: Pavel Srp - 23. 9. 2013

Jaguar F-TYPE a Range Rover Sport získaly designovou cenu Autonis, která je každoročně udělována německým odborným časopisem Auto Motor Sport. Tato cena je pro výrobce automobilů důležitým ukazatelem, zda vůz zaujal a tím pádem i získal pozornost potenciálních zákazníků. V letošním roce se do hlasování veřejnosti zapojilo 18 000 čtenářů, kteří volili vítěze mezi automobilovými novinkami uvedenými na trh v posledních 12 měsících. V osmi kategoriích soutěžilo 104 vozů.

Range Rover Sport vyhrál s velkým přehledem kategorii SUV se ziskem 34,7 % čtenářských hlasů. Luxusní Jaguar F-TYPE získal 32 % hlasů a vyhrál tak kategorii nejhezčích novinek mezi kabriolety. V kategorii SUV vyhrál Land Rover hned dvě ceny. Kromě ceny pro vítěze kategorie SUV pro Range Rover Sport se na třetím místě umístil s 23,6 % model Range Rover.

Autonis ceremony_Foto 1

Range Rover Sport: Elegance, síla a robustnost

Nový Range Rover Sport vystihuje ‚S‘ v označení SUV jako málokterý jiný vůz. „Je výrazný a výkonný. Každá jeho část říká ‚Jezdi se mnou,‘“ dodává šéfdesignér Land Roveru Gerry McGovern. „Exteriér dokonale vyjadřuje dynamické vlastnosti. Dlouhý rozvor kol propůjčuje Range Roveru Sport hluboko posazený look, díky zakřiveným světlometům působí kompaktně, striktně a precizně. Navíc má Range Rover Sport velmi vyvážené proporce, jemnou střešní linku a výrazný sklon čelního skla. Výsledkem je tak silný, robustní a přitom velice elegantní vzhled.“

Nový Range Rover Sport navazuje na největší model Range Rover. Má rovněž hliníkovou karosérii, která snížila hmotnost vozu o 420 kg. Snížení hmotnosti se kromě jízdní dynamiky pozitivně projevilo na spotřebě paliva a hodnotách emisí u obou modelů.

Jaguar F-TYPE: Další stylová ikona od Jaguaru

Pro Jaguar F-TYPE je získání ceny Autonis třetí významné ocenění za tento rok. V březnu tento vůz v New Yorku získal ocenění „Design World Car of the Year“ v hlasování 66 novinářů z 22 zemí. Strhující proporce prvního ryze sportovního modelu Jaguaru po 50 letech zapůsobily také v anketě Automotive Brand Contest. Od porotců této významné soutěže získal Jaguar F-TYPE první místo v kategorii „Exteriér, prémiová značka“.

Ian Callum, Jaguar Design Director, který si cenu osobně převzal, k ocenění uvedl: „F-TYPE je vůz, na kterém jsem chtěl pracovat od té doby, co jsem k Jaguaru nastoupil. Náš tým si kladl za cíl navrhnout sportovní vůz s čistou designovou DNA Jaguaru. Ta se skládá z krásných linií a zdůrazňuje stylovou čistotu.“