Ford Mustang si při finále Ligy mistrů UEFA objednalo více než 9300 Evropanů

Autor: Tisková zpráva - 8. 6. 2014

Společnost Ford Motor Company prozradila, že o rezervaci jednoho z pěti set nových Fordů Mustang, které bylo možné předobjednat během finálového zápasu Ligy mistrů UEFA, zažádalo více než 9300 Evropanů.

Ford-Mustang_1

Prvních pět set registrací dorazilo za pouhých 30 sekund od zahájení zápasu, ve kterém Real Madrid CF porazil po prodloužení Club Atlético de Madrid 4:1.

„Věděli jsme, že příchod nového Mustangu do Evropy je netrpělivě očekáván, ale zájem při finále Ligy mistrů překonal všechna očekávání,“ řekl Roelant de Waard, viceprezident Ford of Europe pro marketing, prodej a služby. „Pro Mustang to byl skutečně parádní výkop,“ dodal.

Ford rozdělí 500 nových Mustangů mezi 20 zemí. V následujících týdnech bude informovat zákazníky, kteří byli při registraci nejrychlejší, a následně je pozve k prodejcům k dokončení objednávky.

Také Česká republika patřila mezi 20 vybraných evropských zemí, kde měli zájemci možnost zarezervovat si svůj nový Ford Mustang během finálového zápasu Ligy mistrů UEFA. I v ČR byl o americkou ikonu mimořádný zájem; Ford u nás zaznamenal celkem 34 registrací. Čtyři nejrychlejší zájemci z Česka, jež stihli svou registraci do 30 vteřin od začátku zápasu, se tak mohou stát prvními českými vlastníky nového Fordu Mustang.

K dispozici byly modely Fastback v červené barvě Race a Convertible ve stříbrné Magnetic, oba se speciální výbavou. Zákazníci se mohli rozhodovat mezi novým motorem 2.3 EcoBoost (více než 227 kW/309 koní a 407 Nm) a osmiválcem 5,0 l (více než 313 kW/426 koní a 529 Nm).

Vozy jsou vybaveny komunikačním systémem Ford SYNC 2 s navigací, vyhřívanými a odvětrávanými sedadly, parkovacím asistentem, černým koženým čalouněním a 19palcovými koly z lehkých slitin.

Jako oficiální dodavatel Ligy mistrů UEFA poskytl Ford v letošní sezóně více než 900 automobilů pro potřeby šampionátu. Jen během finále bylo VIP hostům a oficiálním představitelům k dispozici více než 200 vozů značky Ford. Trofej pro vítěze Ligy mistrů UEFA přivezl z dějiště Festivalu mistrů UEFA na stadion Estádio do Sport Lisboa e Benfica právě nový Ford Mustang.