Šampión Wittmann dojel na Hockenheimu pátý, Tomczyk a Félix da Costa také na bodech

Autor: Tisková zpráva - 19. 10. 2014

Pro BMW úspěšná sezóna DTM v roce 2014 se přiblížila ke konci. Marco Wittmann (D), který jako nejmladší jezdec v historii DTM vybojoval letos titul již v osmém závodě, zakončil letošní sezónu pátým místem. Při startu ze 13. místa se pilot Ice-Watch BMW M4 DTM ve strhujícím závěru závodu probojoval dopředu a byl nejlepším pilotem BMW. Po závodě byl na pódium pozván také Stefan Reinhold (DE), šéf BMW Team RMG, který po vyhlášení jezdeckého titulu převzal cenu za nejlepší tým sezóny.

Martin Tomczyk opět ukázal svoji závodnickou náturu: jezdec týmu BMW Schnitzer se probojoval o 13 míst dopředu, potom, co odstartoval z 20. místa. Ve svém BMW M Performance Parts M4 DTM dojel na sedmém místě. Díky tomuto výsledku se Tomczyk posunul na šesté místo v hodnocení jezdců, čímž je druhým nejlépe hodnoceným jezdcem BMW letošního roku. Na bodech, na desátém místě, dojel nováček BMW António Félix da Costa (P) z BMW Team MTEK.

Augusto Farfus (BR) ukázal po startu ze čtvrtého místa během celého závodu skvělou výkonnost, v konečné fázi se však dostal z bodovaných pozic. Zapletl se do kolize poté, co automobily odstartovaly po zajetí Safety Caru, a nakonec ve svém Castrol EDGE BMW M4 DTM skončil na 17. pozici. Timo Glock (D, DEUTSCHE POST BMW M4 DTM), Bruno Spengler (CAN, BMW Bank M4 DTM) a Joey Hand (USA, Crowne Plaza Hotels BMW M4 DTM) dojeli v posledním závodě na 12., 13., a 16. místě. Maxime Martin (B, SAMSUNG BMW M4 DTM) do cíle v tomto závodě nedojel.

Audi dokončilo závod na prvním, druhém a třetím místě s piloty Mattiasem Ekströmem (S), Mikem Rockenfellerem (D) a Jamiem Greenem (GB). Tímto výsledkem se této značce podařilo získat letošní titul v hodnocení značek.

Dr. Herbert Diess, člen představenstva BMW Group za oblast vývoje: „I tento třetí rok po našem novém vstupu do DTM byl pro nás se ziskem jezdeckého titulu a titulu v týmech úspěšný. Také sezóna 2014 byla pro všechny fanoušky fascinujícím a vzrušujícím motoristickým zážitkem. Opět jsme se dokázali v silně konkurenčním prostředí prosadit – to platí především pro Marca Wittmanna a BMW Team RMG. DTM je a i v budoucnu pro BMW bude správnou platformou, na níž lze názorně ukázat konkurenceschopnost našich vozů ve srovnání s ostatními prémiovými značkami.“

Jens Marquardt (ředitel BMW Motorsport): „Dnes to byla náročná cesta do závěru letošní senzační sezóny DTM. Vzhledem k výsledkům ze včerejší kvalifikace jsme velmi rádi, že jsme dojeli v dnešním závodě se třemi vozy na bodech. Marco Wittmann a Martin Tomczyk spolu Antóniem Félixem da Costou ukázali svoji sílu a skončili na bodech. Tento rok je to po třech letech poprvé od našeho návratu, co jsme nezískali titul mezi značkami. I přesto jsme ale rádi za to, že jsme vybojovali první místo ve dvou ze tří hodnocených disciplín. Z devíti titulů, o něž se v průběhu tří let od našeho vstupu do DTM bojovalo, jsme jich získali celkem šest, z nichž dva patří jezdcům – to považuji za jeden z rekordních výsledků. Dnešní večer oslavíme letošní úspěšnou sezónu a hned zítra se budeme připravovat na další. Rád bych poděkoval všem fanouškům, partnerům a sponzorům za jejich intenzivní podporu během celé sezóny. Musím též poděkovat celému BMW Motorsport, stejně tak jako členům jednotlivých týmů, kteří měli na úspěších největší podíl. Gratuluji Mattiasovi Ekströmovi k dnešnímu vítězství a Audi k zisku titulu ve značkách.“