Toyota Motor Czech vyhlásila vítěze národního kola dětské umělecké soutěže Toyota Dream Car Art

Autor: Pavel Srp - 17. 3. 2013

Toyota Motor Czech (TMCZ) oznámila vítěze národního kola dětské umělecké soutěže Toyota Dream Car Art. V každé ze tří věkových kategorií byly vyhlášeny 6ti člennou odbornou porotou 3 nejlepší dětské práce. Porotě předsedal, stejně jako v minulém ročníku, prezident společnosti Toyota Motor Czech pan Tsutomu Otsubo.

Národní kolo mezinárodní dětské umělecké soutěže bylo vypsáno pro období od prosince 2012 do konce února 2013. V tomto období obdržela TMCZ poštou či přes sběr u všech autorizovaných partnerů Toyota (dle pravidel soutěže) umělecké práce od více jak 160 mladých výtvarníků.

Radek Laube, Tsutomu Otsubo a Zuzana Lebrová

Nejlepší práce byly zvoleny nezávislou 6ti člennou porotou, které předsedal prezident společnosti Toyota Motor Czech pan Tsutomu Otsubo. Novým členem poroty byl v letošním roce pan Radek Laube, šéfredaktor odborného časopisu AD&S, který se již několik let úspěšně věnuje oblasti automobilového designu. Soutěž byla rozdělena do třech kategorií – do 10 let, 10-12 let a 13-15 let a v každé byly vyhodnoceny 3 nejlepší výtvarné práce, které měly vztah k budoucímu automobilismu.

“Letošní ročník soutěže Toyota Dream Car Art Contest byl nesmírně obtížný pro výběr těch nejlepších výtvarníků zejména proto, že jsme obdrželi více jak dvojnásobný počet dětských obrázků. Stejně jako v loňském roce, jsem byl letos opět mile překvapen rozličným grafickým ztvárněním dětských snů o automobilech budoucnosti. České děti mají opravdu bezmeznou fantazii a naše soutěž jim dává možnost své sny dále přenášet formou namalovaného obrázku. Vážím si sdílení těchto dětských příběhů, a proto bych chtěl nejprve poděkovat všem malým výtvarníkům, kteří se naší soutěže zúčastnili a dále popřát hodně štěstí finalistům českého národního kola na mezinárodní soutěži v Japonsku, kam budou jejich práce nyní doručeny,“ řekl po zveřejnění volby národního kola předseda odborné poroty a prezident společnosti Toyota Motor Czech pan Tsutomu Otsubo.

Tato soutěž, jako součást celosvětových společenských aktivit Toyoty, je otevřena pro děti z mnoha zemí a regionů a koná se od roku 2004. V České republice se letos jedná o druhý ročník. Cílem soutěže je vytvořit příležitost pro děti, které malují obrázky svého „auta snů“ v rámci tématu „Váš sen – auto budoucnosti“. Tím se rozvíjí jejich zájem o automobily, ale děti také pochopí, že mít sen je nejen zábavné, ale také důležité.

Teritoriální rozsah soutěže v letošním roce překročil rámec Asie a expanduje i do Severní, Střední a Jižní Ameriky; Evropy, Afriky, Oceánie a na Střední Východ. Dětské výtvarné práce všech finalistů z národních kol soutěže budou ještě v tomto měsíci zaslány do celosvětové soutěže, která se bude konat v Japonsku od května do srpna 2013. Ze světových  vítězů zlaté, stříbrné a bronzové ceny bude následně vybrán vítěz Ceny prezidenta Toyota Motor Corporation pana Akio Toyody. Ocenění výtvarníci světového finále obdrží pozvánky, aby se zúčastnili slavnostního ceremoniálu udílení cen, který se bude konat v srpnu 2013 v Japonsku.